KYOCERA AVX TPSD226K035P0400
Part No.:
TPSD226K035P0400
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
2917 (7343 Metric)
Description:
CAP TANT 22UF 10% 35V 2917
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
TPS
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35 V
Type:
Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):
400mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
D
Ratings:
Features:
General Purpose
Failure Rate:
Grade:
Qualification:
1. How to order TPSD226K035P0400 on Anpu?
3. Are the TPSD226K035P0400 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TPSD226K035P0400?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TPSD226K035P0400
Part Number TPSD226K035P0400
Manufacturer KYOCERA AVX
Series TPS
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 22 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 35 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 400mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)