KYOCERA AVX TPSD227K006H0100
Part No.:
TPSD227K006H0100
Description:
CAP TANT 220UF 10% 6.3V 2917
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
100mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
D
Qualification:
1. How to order TPSD227K006H0100 on Anpu?
3. Are the TPSD227K006H0100 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TPSD227K006H0100?
Image TPSD227K006H0100
Part Number TPSD227K006H0100
Product Status Active
Capacitance 220 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 6.3 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 100mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)