KYOCERA AVX TPSD227M006B0125
Part No.:
TPSD227M006B0125
Description:
CAP TANT 220UF 20% 6.3V 2917
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
125mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
D
Qualification:
1. How to order TPSD227M006B0125 on Anpu?
3. Are the TPSD227M006B0125 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TPSD227M006B0125?
Image TPSD227M006B0125
Part Number TPSD227M006B0125
Product Status Active
Capacitance 220 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 125mOhm @ 100kHz
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)