KYOCERA AVX TPSD337K010H0065
Part No.:
TPSD337K010H0065
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
2917 (7343 Metric)
Description:
CAP TANT 330UF 10% 10V 2917
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
TPS
Active
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
Type:
Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):
65mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
D
Ratings:
Features:
General Purpose
Failure Rate:
Grade:
Qualification:
1. How to order TPSD337K010H0065 on Anpu?
3. Are the TPSD337K010H0065 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TPSD337K010H0065?
Image TPSD337K010H0065
Part Number TPSD337K010H0065
Manufacturer KYOCERA AVX
Series TPS
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 330 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 65mOhm @ 100kHz
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)