KYOCERA AVX TPSD337M006H0045
Part No.:
TPSD337M006H0045
Description:
CAP TANT 330UF 20% 6.3V 2917
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
45mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)
Qualification:
1. How to order TPSD337M006H0045 on Anpu?
3. Are the TPSD337M006H0045 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TPSD337M006H0045?
Image TPSD337M006H0045
Part Number TPSD337M006H0045
Product Status Active
Capacitance 330 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 45mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)