KYOCERA AVX TPSD475K035T0700V
Part No.:
TPSD475K035T0700V
Description:
CAP TANT 4.7UF 10% 35V 2917
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
700mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
D
Qualification:
1. How to order TPSD475K035T0700V on Anpu?
3. Are the TPSD475K035T0700V price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TPSD475K035T0700V?
Image TPSD475K035T0700V
Part Number TPSD475K035T0700V
Product Status Active
Capacitance 4.7 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 35 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 700mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)