KYOCERA AVX TPSD685M050R0600
Part No.:
TPSD685M050R0600
Package:
2917 (7343 Metric)
Description:
CAP TANT 6.8UF 20% 50V 2917
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
600mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
D
Qualification:
1. How to order TPSD685M050R0600 on Anpu?
3. Are the TPSD685M050R0600 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TPSD685M050R0600?
Image TPSD685M050R0600
Part Number TPSD685M050R0600
Product Status Active
Capacitance 6.8 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 600mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)