KYOCERA AVX TPSD686K020H0070
Part No.:
TPSD686K020H0070
Description:
CAP TANT 68UF 10% 20V 2917
Capacitance:
68 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
70mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
D
Qualification:
1. How to order TPSD686K020H0070 on Anpu?
3. Are the TPSD686K020H0070 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TPSD686K020H0070?
Image TPSD686K020H0070
Part Number TPSD686K020H0070
Product Status Active
Capacitance 68 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 20 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 70mOhm @ 100kHz
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)