KYOCERA AVX TPSE106K050S0400
Part No.:
TPSE106K050S0400
Description:
CAP TANT 10UF 10% 50V 2917
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
400mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.169" (4.30mm)
Qualification:
1. How to order TPSE106K050S0400 on Anpu?
3. Are the TPSE106K050S0400 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TPSE106K050S0400?
Image TPSE106K050S0400
Part Number TPSE106K050S0400
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 400mOhm @ 100kHz
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)