KYOCERA AVX TPSE106M050H0500
Part No.:
TPSE106M050H0500
Description:
CAP TANT 10UF 20% 50V 2917
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
500mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.169" (4.30mm)
Qualification:
1. How to order TPSE106M050H0500 on Anpu?
3. Are the TPSE106M050H0500 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TPSE106M050H0500?
Image TPSE106M050H0500
Part Number TPSE106M050H0500
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 500mOhm @ 100kHz
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)