KYOCERA AVX TPSE108K004R0060
Part No.:
TPSE108K004R0060
Description:
CAP TANT 1000UF 10% 4V 2917
Capacitance:
1000 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
4 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
60mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.169" (4.30mm)
Qualification:
1. How to order TPSE108K004R0060 on Anpu?
3. Are the TPSE108K004R0060 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TPSE108K004R0060?
Image TPSE108K004R0060
Part Number TPSE108K004R0060
Product Status Active
Capacitance 1000 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 4 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 60mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)