KYOCERA AVX TPSE108M004Y0060
Part No.:
TPSE108M004Y0060
Description:
CAP TANT 1000UF 20% 4V 2917
Capacitance:
1000 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
4 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
60mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.169" (4.30mm)
Qualification:
1. How to order TPSE108M004Y0060 on Anpu?
3. Are the TPSE108M004Y0060 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TPSE108M004Y0060?
Image TPSE108M004Y0060
Part Number TPSE108M004Y0060
Product Status Active
Capacitance 1000 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 4 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 60mOhm @ 100kHz
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)