KYOCERA AVX TPSE158K002R0050
Part No.:
TPSE158K002R0050
Description:
CAP TANT 1500UF 10% 2.5V 2917
Capacitance:
1500 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
2.5 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
50mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.169" (4.30mm)
Qualification:
1. How to order TPSE158K002R0050 on Anpu?
3. Are the TPSE158K002R0050 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TPSE158K002R0050?
Image TPSE158K002R0050
Part Number TPSE158K002R0050
Product Status Active
Capacitance 1500 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 2.5 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 50mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)