KYOCERA AVX TPSE336K025S0175
Part No.:
TPSE336K025S0175
Package:
2917 (7343 Metric)
Description:
CAP TANT 33UF 10% 25V 2917
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
175mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.169" (4.30mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
E
Qualification:
1. How to order TPSE336K025S0175 on Anpu?
3. Are the TPSE336K025S0175 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TPSE336K025S0175?
Image TPSE336K025S0175
Part Number TPSE336K025S0175
Product Status Active
Capacitance 33 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 175mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)