KYOCERA AVX TPSE477K010H0050
Part No.:
TPSE477K010H0050
Description:
CAP TANT 470UF 10% 10V 2917
Capacitance:
470 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
50mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.169" (4.30mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
E
Qualification:
1. How to order TPSE477K010H0050 on Anpu?
3. Are the TPSE477K010H0050 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TPSE477K010H0050?
Image TPSE477K010H0050
Part Number TPSE477K010H0050
Product Status Active
Capacitance 470 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 50mOhm @ 100kHz
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)