KYOCERA AVX TPSE477M010H0100
Part No.:
TPSE477M010H0100
Package:
2917 (7343 Metric)
Description:
CAP TANT 470UF 20% 10V 2917
Capacitance:
470 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
100mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.169" (4.30mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
E
Qualification:
1. How to order TPSE477M010H0100 on Anpu?
3. Are the TPSE477M010H0100 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TPSE477M010H0100?
Image TPSE477M010H0100
Part Number TPSE477M010H0100
Product Status Active
Capacitance 470 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 10 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 100mOhm @ 100kHz
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)