KYOCERA AVX TPSV107M020Y0085
Part No.:
TPSV107M020Y0085
Description:
CAP TANT 100UF 20% 20V 2924
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
85mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max):
0.148" (3.75mm)
Qualification:
1. How to order TPSV107M020Y0085 on Anpu?
3. Are the TPSV107M020Y0085 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TPSV107M020Y0085?
Image TPSV107M020Y0085
Part Number TPSV107M020Y0085
Product Status Active
Capacitance 100 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 20 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 85mOhm @ 100kHz
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max) 0.148" (3.75mm)