KYOCERA AVX TPSV107M025Y0100
Part No.:
TPSV107M025Y0100
Description:
CAP TANT 100UF 20% 25V 2924
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
100mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max):
0.148" (3.75mm)
Qualification:
1. How to order TPSV107M025Y0100 on Anpu?
3. Are the TPSV107M025Y0100 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TPSV107M025Y0100?
Image TPSV107M025Y0100
Part Number TPSV107M025Y0100
Product Status Active
Capacitance 100 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 100mOhm @ 100kHz
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max) 0.148" (3.75mm)