KYOCERA AVX TPSV108K004H0025
Part No.:
TPSV108K004H0025
Description:
CAP TANT 1000UF 10% 4V 2924
Capacitance:
1000 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
4 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
25mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max):
0.148" (3.75mm)
Qualification:
1. How to order TPSV108K004H0025 on Anpu?
3. Are the TPSV108K004H0025 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TPSV108K004H0025?
Image TPSV108K004H0025
Part Number TPSV108K004H0025
Product Status Active
Capacitance 1000 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 4 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 25mOhm @ 100kHz
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max) 0.148" (3.75mm)