KYOCERA AVX TPSV108M004R0035
Part No.:
TPSV108M004R0035
Description:
CAP TANT 1000UF 20% 4V 2924
Capacitance:
1000 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
4 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
35mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max):
0.148" (3.75mm)
Qualification:
1. How to order TPSV108M004R0035 on Anpu?
3. Are the TPSV108M004R0035 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TPSV108M004R0035?
Image TPSV108M004R0035
Part Number TPSV108M004R0035
Product Status Active
Capacitance 1000 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 4 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 35mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max) 0.148" (3.75mm)