KYOCERA AVX TPSV157K016H0045
Part No.:
TPSV157K016H0045
Description:
CAP TANT 150UF 10% 16V 2924
Capacitance:
150 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
45mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max):
0.148" (3.75mm)
Qualification:
1. How to order TPSV157K016H0045 on Anpu?
3. Are the TPSV157K016H0045 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TPSV157K016H0045?
Image TPSV157K016H0045
Part Number TPSV157K016H0045
Product Status Active
Capacitance 150 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 45mOhm @ 100kHz
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max) 0.148" (3.75mm)