KYOCERA AVX TPSV157K016R0075
Part No.:
TPSV157K016R0075
Description:
CAP TANT 150UF 10% 16V 2924
Capacitance:
150 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
75mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max):
0.148" (3.75mm)
Qualification:
1. How to order TPSV157K016R0075 on Anpu?
3. Are the TPSV157K016R0075 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TPSV157K016R0075?
Image TPSV157K016R0075
Part Number TPSV157K016R0075
Product Status Active
Capacitance 150 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 75mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max) 0.148" (3.75mm)