KYOCERA AVX TPSV157M016H0075
Part No.:
TPSV157M016H0075
Description:
CAP TANT 150UF 20% 16V 2924
Capacitance:
150 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
75mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max):
0.148" (3.75mm)
Qualification:
1. How to order TPSV157M016H0075 on Anpu?
3. Are the TPSV157M016H0075 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TPSV157M016H0075?
Image TPSV157M016H0075
Part Number TPSV157M016H0075
Product Status Active
Capacitance 150 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 75mOhm @ 100kHz
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max) 0.148" (3.75mm)