KYOCERA AVX TPSV157M020H0080
Part No.:
TPSV157M020H0080
Description:
CAP TANT 150UF 20% 20V 2924
Capacitance:
150 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
80mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max):
0.148" (3.75mm)
Qualification:
1. How to order TPSV157M020H0080 on Anpu?
3. Are the TPSV157M020H0080 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TPSV157M020H0080?
Image TPSV157M020H0080
Part Number TPSV157M020H0080
Product Status Active
Capacitance 150 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 20 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 80mOhm @ 100kHz
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max) 0.148" (3.75mm)