KYOCERA AVX TPSV227K016H0075
Part No.:
TPSV227K016H0075
Description:
CAP TANT 220UF 10% 16V 2924
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
75mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max):
0.148" (3.75mm)
Qualification:
1. How to order TPSV227K016H0075 on Anpu?
3. Are the TPSV227K016H0075 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TPSV227K016H0075?
Image TPSV227K016H0075
Part Number TPSV227K016H0075
Product Status Active
Capacitance 220 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 75mOhm @ 100kHz
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max) 0.148" (3.75mm)