KYOCERA AVX TPSV227M016H0050
Part No.:
TPSV227M016H0050
Description:
CAP TANT 220UF 20% 16V 2924
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
50mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max):
0.148" (3.75mm)
Qualification:
1. How to order TPSV227M016H0050 on Anpu?
3. Are the TPSV227M016H0050 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TPSV227M016H0050?
Image TPSV227M016H0050
Part Number TPSV227M016H0050
Product Status Active
Capacitance 220 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 50mOhm @ 100kHz
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max) 0.148" (3.75mm)