KYOCERA AVX TPSV337K010H0060
Part No.:
TPSV337K010H0060
Description:
CAP TANT 330UF 10% 10V 2924
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
60mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max):
0.148" (3.75mm)
Qualification:
1. How to order TPSV337K010H0060 on Anpu?
3. Are the TPSV337K010H0060 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TPSV337K010H0060?
Image TPSV337K010H0060
Part Number TPSV337K010H0060
Product Status Active
Capacitance 330 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 60mOhm @ 100kHz
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max) 0.148" (3.75mm)