KYOCERA AVX TPSV337K010R0040
Part No.:
TPSV337K010R0040
Description:
CAP TANT 330UF 10% 10V 2924
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
40mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max):
0.148" (3.75mm)
Qualification:
1. How to order TPSV337K010R0040 on Anpu?
3. Are the TPSV337K010R0040 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TPSV337K010R0040?
Image TPSV337K010R0040
Part Number TPSV337K010R0040
Product Status Active
Capacitance 330 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 40mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max) 0.148" (3.75mm)