KYOCERA AVX TPSV337M010H0040
Part No.:
TPSV337M010H0040
Description:
CAP TANT 330UF 20% 10V 2924
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
40mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max):
0.148" (3.75mm)
Qualification:
1. How to order TPSV337M010H0040 on Anpu?
3. Are the TPSV337M010H0040 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TPSV337M010H0040?
Image TPSV337M010H0040
Part Number TPSV337M010H0040
Product Status Active
Capacitance 330 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 10 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 40mOhm @ 100kHz
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max) 0.148" (3.75mm)