KYOCERA AVX TPSV476K035H0200
Part No.:
TPSV476K035H0200
Description:
CAP TANT 47UF 10% 35V 2924
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
200mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max):
0.148" (3.75mm)
Qualification:
1. How to order TPSV476K035H0200 on Anpu?
3. Are the TPSV476K035H0200 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TPSV476K035H0200?
Image TPSV476K035H0200
Part Number TPSV476K035H0200
Product Status Active
Capacitance 47 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 35 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 200mOhm @ 100kHz
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max) 0.148" (3.75mm)