KYOCERA AVX TPSV476M035R0150
Part No.:
TPSV476M035R0150
Description:
CAP TANT 47UF 20% 35V 2924
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
150mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max):
0.148" (3.75mm)
Qualification:
1. How to order TPSV476M035R0150 on Anpu?
3. Are the TPSV476M035R0150 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TPSV476M035R0150?
Image TPSV476M035R0150
Part Number TPSV476M035R0150
Product Status Active
Capacitance 47 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 35 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 150mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max) 0.148" (3.75mm)