KYOCERA AVX TPSV477K006R0040
Part No.:
TPSV477K006R0040
Description:
CAP TANT 470UF 10% 6.3V 2924
Capacitance:
470 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
40mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max):
0.148" (3.75mm)
Qualification:
1. How to order TPSV477K006R0040 on Anpu?
3. Are the TPSV477K006R0040 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TPSV477K006R0040?
Image TPSV477K006R0040
Part Number TPSV477K006R0040
Product Status Active
Capacitance 470 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 6.3 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 40mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max) 0.148" (3.75mm)