KYOCERA AVX TPSV686K025Y0150
Part No.:
TPSV686K025Y0150
Description:
CAP TANT 68UF 10% 25V 2924
Capacitance:
68 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
150mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max):
0.148" (3.75mm)
Qualification:
1. How to order TPSV686K025Y0150 on Anpu?
3. Are the TPSV686K025Y0150 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TPSV686K025Y0150?
Image TPSV686K025Y0150
Part Number TPSV686K025Y0150
Product Status Active
Capacitance 68 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 150mOhm @ 100kHz
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max) 0.148" (3.75mm)