KYOCERA AVX TPSV686K035R0200
Part No.:
TPSV686K035R0200
Description:
CAP TANT 68UF 10% 35V 2924
Capacitance:
68 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
200mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max):
0.148" (3.75mm)
Qualification:
1. How to order TPSV686K035R0200 on Anpu?
3. Are the TPSV686K035R0200 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TPSV686K035R0200?
Image TPSV686K035R0200
Part Number TPSV686K035R0200
Product Status Active
Capacitance 68 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 35 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 200mOhm @ 100kHz
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max) 0.148" (3.75mm)