KYOCERA AVX TPSV687K006H0035
Part No.:
TPSV687K006H0035
Description:
CAP TANT 680UF 10% 6.3V 2924
Capacitance:
680 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
35mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max):
0.148" (3.75mm)
Qualification:
1. How to order TPSV687K006H0035 on Anpu?
3. Are the TPSV687K006H0035 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TPSV687K006H0035?
Image TPSV687K006H0035
Part Number TPSV687K006H0035
Product Status Active
Capacitance 680 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 6.3 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 35mOhm @ 100kHz
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max) 0.148" (3.75mm)