KYOCERA AVX TPSV687M006S0035
Part No.:
TPSV687M006S0035
Description:
CAP TANT 680UF 20% 6.3V 2924
Capacitance:
680 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
35mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max):
0.148" (3.75mm)
Qualification:
1. How to order TPSV687M006S0035 on Anpu?
3. Are the TPSV687M006S0035 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TPSV687M006S0035?
Image TPSV687M006S0035
Part Number TPSV687M006S0035
Product Status Active
Capacitance 680 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 35mOhm @ 100kHz
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max) 0.148" (3.75mm)