KYOCERA AVX TPSW336M016H0140
Part No.:
TPSW336M016H0140
Package:
2312 (6032 Metric)
Description:
CAP TANT 33UF 20% 16V 2312
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
140mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
W
Qualification:
1. How to order TPSW336M016H0140 on Anpu?
3. Are the TPSW336M016H0140 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TPSW336M016H0140?
Image TPSW336M016H0140
Part Number TPSW336M016H0140
Product Status Active
Capacitance 33 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 140mOhm @ 100kHz
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)