KYOCERA AVX TPSW476M010H0125
Part No.:
TPSW476M010H0125
Package:
2312 (6032 Metric)
Description:
CAP TANT 47UF 20% 10V 2312
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
125mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
W
Qualification:
1. How to order TPSW476M010H0125 on Anpu?
3. Are the TPSW476M010H0125 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TPSW476M010H0125?
Image TPSW476M010H0125
Part Number TPSW476M010H0125
Product Status Active
Capacitance 47 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 10 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 125mOhm @ 100kHz
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)