KYOCERA AVX TPSX476K020H0200V
Part No.:
TPSX476K020H0200V
Package:
2917 (7343 Metric)
Description:
CAP TANT 47UF 10% 20V 2917
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
200mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
X
Qualification:
1. How to order TPSX476K020H0200V on Anpu?
3. Are the TPSX476K020H0200V price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TPSX476K020H0200V?
Image TPSX476K020H0200V
Part Number TPSX476K020H0200V
Product Status Active
Capacitance 47 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 20 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 200mOhm @ 100kHz
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)