KYOCERA AVX TPSX476M020R0200
Part No.:
TPSX476M020R0200
Description:
CAP TANT 47UF 20% 20V 2917
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
200mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
X
Qualification:
1. How to order TPSX476M020R0200 on Anpu?
3. Are the TPSX476M020R0200 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TPSX476M020R0200?
Image TPSX476M020R0200
Part Number TPSX476M020R0200
Product Status Active
Capacitance 47 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 20 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 200mOhm @ 100kHz
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)