KYOCERA AVX TPSY107K006R0100V
Part No.:
TPSY107K006R0100V
Package:
2917 (7343 Metric)
Description:
CAP TANT 100UF 10% 6.3V 2917
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
100mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
Y
Qualification:
1. How to order TPSY107K006R0100V on Anpu?
3. Are the TPSY107K006R0100V price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TPSY107K006R0100V?
Image TPSY107K006R0100V
Part Number TPSY107K006R0100V
Product Status Active
Capacitance 100 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 6.3 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 100mOhm @ 100kHz
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)