KYOCERA AVX TPSY107M006R0100
Part No.:
TPSY107M006R0100
Description:
CAP TANT 100UF 20% 6.3V 2917
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
100mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
Y
Qualification:
1. How to order TPSY107M006R0100 on Anpu?
3. Are the TPSY107M006R0100 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TPSY107M006R0100?
Image TPSY107M006R0100V TPSY107M006R0100
Part Number TPSY107M006R0100V TPSY107M006R0100
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series TPS TPS
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Capacitance 100 µF 100 µF
Tolerance ±20% ±20%
Voltage - Rated 6.3 V 6.3 V
Type Molded Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 100mOhm @ 100kHz 100mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm) 0.079" (2.00mm)