KYOCERA AVX TRMD476M020K0055
Part No.:
TRMD476M020K0055
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
55mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)
AEC-Q200
1. How to order TRMD476M020K0055 on Anpu?
3. Are the TRMD476M020K0055 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TRMD476M020K0055?
Image TRMD476M020K0055
Part Number TRMD476M020K0055
Product Status Active
Capacitance 47 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 20 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 55mOhm @ 100kHz
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)