Linear Technology LT1121IZ-3.3#TRPBF
Part No.:
LT1121IZ-3.3#TRPBF
Manufacturer:
Linear Technology
Category:
Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators
Package:
TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) Formed Leads
Datasheet:
AnpuLT1121IZ-3.3#TRPBF.pdf
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 150MA TO92-3
Manufacturer:
Linear Technology
Series:
Package/Case:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Output Configuration:
Positive
Output Type:
Fixed
Number of Regulators:
1
Voltage - Input (Max):
30V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.3V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.7V @ 150mA
Current - Output:
150mA
Current - Quiescent (Iq):
50 µA
Current - Supply (Max):
14 mA
PSRR:
58dB (120Hz)
Control Features:
Enable
Protection Features:
Over Temperature, Reverse Polarity
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
TO-92-3
1. How to order LT1121IZ-3.3#TRPBF on Anpu?
3. Are the LT1121IZ-3.3#TRPBF price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LT1121IZ-3.3#TRPBF?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image LT1121IZ-3.3#TRPBF LT1121IZ-5#PBF
Part Number LT1121IZ-3.3#TRPBF LT1121IZ-5#PBF
Manufacturer Linear Technology Linear Technology
Series - -
Package/Case TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) Formed Leads TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Packaging Bulk Bulk
Product Status Active Active
Output Configuration Positive Positive
Output Type Fixed Fixed
Number of Regulators 1 1
Voltage - Input (Max) 30V 30V
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V 5V
Voltage - Output (Max) - -
Voltage Dropout (Max) 0.7V @ 150mA 0.7V @ 150mA
Current - Output 150mA 150mA
Current - Quiescent (Iq) 50 µA 50 µA
Current - Supply (Max) 14 mA 14 mA
PSRR 58dB (120Hz) 58dB (120Hz)
Control Features Enable Enable
Protection Features Over Temperature, Reverse Polarity Over Temperature, Reverse Polarity
Operating Temperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C