Littelfuse Inc. 30KPA345CA-HR
Part No.:
30KPA345CA-HR
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Category:
TVS Diodes
Package:
P600, Axial
Datasheet:
Anpu30KPA345CA-HR.pdf
Description:
HI-REL TVS AXIAL HIGH POWER 30KW
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Package/Case:
P600, Axial
Series:
30KPA-HR
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
345V
Voltage - Breakdown (Min):
384V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
557V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
54.4A
Power - Peak Pulse:
30000W (30kW)
Power Line Protection:
No
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
P600
1. How to order 30KPA345CA-HR on Anpu?
3. Are the 30KPA345CA-HR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 30KPA345CA-HR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 30KPA345CA-HR.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 30KPA345CA-HRA 30KPA345CA-HR
Part Number 30KPA345CA-HRA 30KPA345CA-HR
Manufacturer Littelfuse Inc. Littelfuse Inc.
Package/Case P600, Axial P600, Axial
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels - -
Bidirectional Channels 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 345V 345V
Voltage - Breakdown (Min) - 384V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp - 557V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) - 54.4A
Power - Peak Pulse 30000W (30kW) 30000W (30kW)
Power Line Protection No No
Applications General Purpose Telecom
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ) -55°C ~ 175°C (TJ)