Littelfuse Inc. SD22-01FTG
Part No.:
SD22-01FTG
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Category:
TVS Diodes
Package:
SC-76, SOD-323
Datasheet:
AnpuSD22-01FTG.pdf
Description:
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SOD323
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Package/Case:
SC-76, SOD-323
Series:
SD, SPA®
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
22V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
23V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
35.5V (Typ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
27A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
950W
Power Line Protection:
No
Applications:
Capacitance @ Frequency:
160pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C (TA)
Grade:
Automotive
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SOD-323
1. How to order SD22-01FTG on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SD22-01FTG is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SD22-01FTG price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SD22-01FTG?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SD22-01FTG.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SD22-01FTG pin diagram, SD22-01FTG datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SD22-01FTG
Part Number SD22-01FTG
Manufacturer Littelfuse Inc.
Package/Case SC-76, SOD-323
Series SD, SPA®
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 22V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 23V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 35.5V (Typ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 27A (8/20µs)
Power - Peak Pulse 950W
Power Line Protection No
Applications -
Capacitance @ Frequency 160pF @ 1MHz
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TA)