Littelfuse Inc. SLD54U-017
Part No.:
SLD54U-017
Datasheet:
AnpuSLD54U-017.pdf
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
54V
Voltage - Breakdown (Min):
60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
87.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
58.6A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
P600
1. How to order SLD54U-017 on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SLD54U-017 is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SLD54U-017 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SLD54U-017?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SLD54U-017.
7.How to contact us to get technical supports, such as SLD54U-017 pin diagram, SLD54U-017 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SLD54U-017 SLD54U-017-B
Part Number SLD54U-017 SLD54U-017-B
Manufacturer Littelfuse Inc. Littelfuse Inc.
Package/Case P600, Axial P600, Axial
Series SLD SLD
Packaging Tape & Reel (TR) Bulk
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 54V 54V
Voltage - Breakdown (Min) 60V 60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 87.1V 87.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 58.6A 58.6A
Power - Peak Pulse 5000W (5kW) 5000W (5kW)
Power Line Protection No No
Applications - -
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ) -55°C ~ 175°C (TJ)