Littelfuse Inc. SLD5S33A
Part No.:
SLD5S33A
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Package:
Nonstandard SMD
Datasheet:
AnpuSLD5S33A.pdf
Description:
TVS DIODE 33VWM 53.3VC SMTO-263
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Package/Case:
Nonstandard SMD
Series:
SLD5S
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
33V
Voltage - Breakdown (Min):
36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
68A
Power - Peak Pulse:
3600W (3.6kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SMTO-263
1. How to order SLD5S33A on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SLD5S33A is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SLD5S33A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SLD5S33A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SLD5S33A.
7.How to contact us to get technical supports, such as SLD5S33A pin diagram, SLD5S33A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SLD5S33A
Part Number SLD5S33A
Manufacturer Littelfuse Inc.
Package/Case Nonstandard SMD
Series SLD5S
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 33V
Voltage - Breakdown (Min) 36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 68A
Power - Peak Pulse 3600W (3.6kW)
Power Line Protection No
Applications -
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)