Littelfuse Inc. SLD8S20A
Part No.:
SLD8S20A
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Package:
Nonstandard SMD
Datasheet:
AnpuSLD8S20A.pdf
Description:
TVS DIODE 20VWM 32.4VC SMTO-263
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Package/Case:
Nonstandard SMD
Series:
SLD8S
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
20V
Voltage - Breakdown (Min):
22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
216A
Power - Peak Pulse:
7000W (7kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SMTO-263
1. How to order SLD8S20A on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SLD8S20A is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SLD8S20A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SLD8S20A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SLD8S20A.
7.How to contact us to get technical supports, such as SLD8S20A pin diagram, SLD8S20A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SLD8S20A
Part Number SLD8S20A
Manufacturer Littelfuse Inc.
Package/Case Nonstandard SMD
Series SLD8S
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 20V
Voltage - Breakdown (Min) 22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 216A
Power - Peak Pulse 7000W (7kW)
Power Line Protection No
Applications -
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)