Littelfuse Inc. SLD8S57A
Part No.:
SLD8S57A
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Category:
TVS Diodes
Package:
Nonstandard SMD
Datasheet:
AnpuSLD8S57A.pdf
Description:
TVS DIODE 57VWM 92.7VC SMTO-263
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Package/Case:
Nonstandard SMD
Series:
SLD8S
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
57V
Voltage - Breakdown (Min):
63.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
92.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
75.5A
Power - Peak Pulse:
7000W (7kW)
Power Line Protection:
No
Applications:
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SMTO-263
1. How to order SLD8S57A on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SLD8S57A is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SLD8S57A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SLD8S57A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SLD8S57A.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SLD8S57A pin diagram, SLD8S57A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SLD8S57A
Part Number SLD8S57A
Manufacturer Littelfuse Inc.
Package/Case Nonstandard SMD
Series SLD8S
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 57V
Voltage - Breakdown (Min) 63.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 92.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 75.5A
Power - Peak Pulse 7000W (7kW)
Power Line Protection No
Applications -
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)